Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Başkan Soğuk, Kokunun Nedeninin Kemik Fabrikası Olduğunu İleri Sürdü
07 Ekim 2010 Perşembe 14:01
Başkan Soğuk, Kokunun Nedeninin Kemik Fabrikası Olduğunu İleri Sürdü
Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, ilçede halkı rahatsız eden kokunun 3. OSB'de faaliyet gösteren kemik fabrikasından kaynaklandığını söyledi.
 Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, ilçede halkı rahatsız eden kokunun 3. OSB'de faaliyet gösteren kemik fabrikasından kaynaklandığını söyledi.

Başkan Soğuk, Ferezli'de halkı rahatsız eden kokunun asıl nedeninin 3. OSB'de faaliyet gösteren kemik fabrikası olduğunu ileri sürdü. 3. OSB'de yaptırılan terfi istasyonun birkaç gün içinde faaliyete geçeceğini ifade ederek, terfi istasyonu faaliyete geçince atık suların Ferizli ilçesine doğru değil ters tarafa akacaklarını kaydetti. Başkan Soğuk asıl kokuyu ise 3. OSB'de bulunan kemik fabrikasının yaptığını ileri sürerek, “Asıl kokan asıl oradaki pis havayı ilçemize getiren 3. OSB'nin içindeki kemik fabrikasıdır. Buranın derhal kapatılması lazım. Gelin gidelim buranın nasıl koktuğunu yerinde tespit edelim. Normalde atık suları Ferizli deresine veriyorlardı. Terfi istasyonu sayesinde atık sular ters tarafa verilecek. Ama asıl koku bu değil ası koku havayla dumanla gelen oda kemik fabrikası var onun kokusu. Gerekli yerlere müracaat ettik. Ferizli 7 senedir bu kokuyu çekiyor. Bazıları bir lira kazanacak diye Ferizli halkı mağdur edilemez. Eğer önlenmezse suç duyurusu ile birlikte maddi ve manevi tazminat davası açacağım. Gerekirse Çevre Bakanlığı, Başbakanlığa başvuracağız. 40-50 kişi para kazanacak diye ilçe halkı rahatsız edilemez. Çünkü 24 saat koku yayılıyor. Yazın biz camı açamadık. Çünkü camı açınca kokudan duramadık. Kemik fabrikası yapıyor bu işi” diye konuştu.

Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2018 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR